Mogu li probiotici pobijediti akne?
Na probavu utječu stres, anksioznost, način prehrane i učestalost vježbanja. Kada je ravnoteža rada probavnog sustava narušena, dolazi do upale u tijelu.
Upalni procesi u tijelu mogu uzrokovati nastanak akni i prištića, iz čega možemo zaključiti da probava značajno utječe na vaš ten.
Pripremite probiotski zimski smoothie!
Prethodna istraživanja su pokazala da probiotici mogu ublažiti prištiće i akne, ali rezultati nisu bili dovoljno pokrijepljeni činjenicama.
U novom istraživanju američki znanstvenici su proučavali kako probiotici djeluju na akne kada se nanose direktno na kožu, a ne dok se konzumiraju.
Sudionici su bili podijeljeni u 2 grupe. Jedna grupa je u razdoblju od 8 tjedana nanosila kreme obogaćene probioticima svaki dan na područje lica i vrata, a druga grupa placebo, prenosi Prevention.
Provjerite koji su vam probiotici potrebni za bolje zdravlje!
Rezultati su pokazali da su probiotici smanjili akne i prištiće za čak 89%, dok je placebo smanjio akne i prištiće za 50%.
Znanstvenici ističu da nije potrebno kupovati kreme koje su obogaćene probioticima, već je dovoljno nanositi na kožu namirnice bogate probioticima. Najbolji izvori su jogurt, kefir i kiseli kupus.
-
Recept dana
Špageti s tunom i umakom od rajčice
30 min12345 -
Recept tjedna
Juneći gulaš s krumpirom
1 h12345 -
Recept mjeseca
Čokoladni kolač s datuljama i orasima
1 h12345