Prirodni lijekovi kod bolesti bubrega
U bubrezima nastaje mokraća. Oni iz tijela izlučuju štetne tvari koje nastaju prilikom mijene tvari. Štetne tvari su uglavnom mokraćna kiselina i sama mokraća. U jednoj minuti kroz bubrege proteče 1 litra do 1 1/2 litra krvi, koju pročiste, tako da se štetne tvari odvoje a sve ostale vrate u krvotok. Bubrezi mogu prestati vršiti svoju funkciju najviše 2 do 3 sata a da ne naškode organizmu.
Da bi normalno tekao proces razmjene tvari u organizmu, čovjeku je dnevno potrebno otprilike 2 1/2 litre tekućine. Najveći dio tekućine unosi se u obliku čiste vode, ili neke druge tekućine, dok se određene količine unose putem hrane. Od te količine u vidu mokraće izluči se do 1 1/2 litra, a preostala količina izlučuje se znojenjem kroz kožu ili disanjem.
Akutna upala bubrega
Bolest se najčešće pojavljuje u djetinjstvu i u mlađih osoba. Starije osobe ne obolijevaju često. Akutnoj upali bubrega gotovo redovito prethodi upala ždrijela ili upala krajnika, tj. angina. Upali bubrega mogu prethoditi šarlah i difterija.
Pripremite prirodni sirup koji otapa bubrežne kamence!
Akutna upala bubrega raspoznaje se po otečenim vjeđama i gležnjevima. Mokraća je mutna i tamna, a kadšto izrazito krvava. Bolesnik osjeća podmuklu bol u predjelu bubrega, koja se širi prema mjehuru. Uz to se osjeća umornim te gubi tek. Kasnije se javlja žestoka glavobolja. U slučaju težeg oblika oboljenja dolazi do naoticanja cijeloga tijela. Uz to se pojavljuje mučnina i poremećaj vida, teško se diše i povraća. Upalu bubrega često prati povišeni krvni tlak. Mokraća se izlučuje u smanjenim količinama.
Liječenje
Sastav čaja za lakši oblik bolesti:
- 40 g svile od kukuruza
- 40 g stabljike preslice
- 40 g stabljike rusomače
- 40 g listova nane pitome
- 40 g listova i cvjetova kantarije ženske
- 40 g stabljike timijana
- 40 g stucane smrekove crne bobe
- 20 g listova celera
- 20 g listova bokvice muške
Pripremanje i primjena čaja
Trave jako usitniti i smiješati. U 1 litru proključale vode staviti 10 g mješavine i kuhati poklopljeno 1 1/2 minutu. Kad se čaj ohladi, procijedi se u tamnu bocu, začepi i drži na tamnom mjestu. Pije se 3 puta dnevno po 1 dcl prije jela te između obroka, svakih 2 sata po 1/2 dcl. Poslije napitaka koji se uzimaju prije jela, pojesti 1 jušnu žlicu rafiniranog maslinovog ulja, a poslije drugih napitaka uzima se srednja žlica meda s nekoliko kapi ocijeđena limunovog soka. Maslinovo ulje može se uzimati pomiješano s hranom. Bolesnici koji ujedno boluju od šećerne bolesti med zamjenjuju narančinim sokom.
Hranu pripremati isključivo na biljnom ulju i s vrlo malo soli, ili bez soli jako raskuhanu hranu, čorbastu i sa što više zeleni.
Bolesnik treba živjeti u prozračnoj sobi s ujednačenom temperaturom. Ujutro i uvečer mlakom mješavinom maslinova ulja i rakije lozovače namazati leđa, slabine, područje bubrega i ispod trbuha. Poslije toga odjenuti se toplo i ležati u toploj prostoriji. Preporučuju se lagane šetnje na čistom zraku.
Za vrijeme liječenja bolesti zabranjeno je: meso i mesne prerađevine, slano jelo, alkohol i veće količine slastica, crna kava, cigarete, fizički rad.
Očistite bubrege uz pomoć ovih namirnica!
Sastav čaja za teži oblik bolesti:
- 40 g koprive
- 40 g stucane smrekove crne bobe
- 40 g svile od kukuruza
- 40 g stabljike preslice
- 30 g stabljike timijana
- 30 g stabljike majčine dušice
- 30 g stabljike nane divlje
- 30 g korijena bijeloga sljeza
- 30 g listova peršuna
- 20 g stabljike kilavice
Pripremanje i primjena čaja:
Pripremanje čaja, način upotrebe i sve druge upute iste su kao i kod lakšeg oblika akutne upale bubrega, s time što se u ovom slučaju uzima lagani čaj od mješavine jednakih količina majčine dušice i glogova cvijeta. Ne uzimati suviše tekućine.
Najnovije
Najčitanije
-
Recept dana
Salata od mahuna, rajčice i kozica
30 min12345 -
Recept tjedna
Juneći gulaš s krumpirom
1 h12345 -
Recept mjeseca
Salata od pečenog slanutka s feta sirom
30 min12345