Sočnija i mekša pileća prsa: 7 trikova koje morate isprobati
Prednosti konzumacije pilećih prsa su brojne: bogata su proteinima, imaju malo masnoće i s njima se mogu napraviti brojna jela raznih vrsta. na primjer. Ipak, nisu baš najjednostavnija namirnica za pripremu. Budući da su pileća prsa nemasna, vrlo se lako mogu presušiti.
Meso pilećih prsa, poznato i kao bijelo meso, dolazi od mišića na piletini koji se ne koristi često, što rezultira blagim okusom koji se može odlično obogatiti raznim začinama i marinadama. Iz tog ga razloga neki čak i nazivaju mesnim tofuom. U nastavku saznajte 7 trikova kako postići najbolji mogući okus pilećih prsa.
Meso prethodno marinirajte
Ovo je apsolutno neophodno kako biste poboljšali prirodne okuse mesa. Na primjer, pomiješajte ekstra djevičansko maslinovo ulje, začinsko bilje, češnjak, citruse i začine i napravite mokru pastu koju ćete utrljati na piletinu i ostaviti je da se tako marinira nekoliko sati u hladnjaku.
Još jedna brza i jednostavna opcija marinade je korištenje preljeva za salatu. Talijanski preljevi, poput Caesar umaka ili preljeva od balzamičnog octa će biti sasvim dovoljni. Ako ipak planirate ispeći pileća prsa na roštilju, profesionalni kuhari predlažu da marinadi dodate i malo meda.
Režite prsa leptir tehnikom
Jedna od najzahtjevnijih stvari kod pripreme pilećih prsa je postizanje jednake debljine s obje strane odreska. Ako je jedna strana deblja od druge, lako se može dogoditi da meso na jednom dijelu ostane sirovo, a na drugom prepečeno.
U ovom slučaju je leptir tehnika vodoravnog rezanja mesa izrazito korisna. Štoviše, kada je meso tako narezano, vrlo ga je jednostavno napuniti nekim začinskim biljem, povrćem ili sirom. Ako želite napraviti samo jednostavan odrezak, možete prsa dodatno istući batom za meso na debljim dijelovima.
Poširajte piletinu kako biste dodali okus
Jedan od najboljih načina da postignete što veću sočnost pilećih prsa jest da ih poširate. U tom se procesu okusi iz tekućine u kojoj ih kuhate apsorbiraju u meso. Za ovaj postupak možete koristiti pileći temeljac s niskim sadržajem natrija i bijelo vino, na primjer. No ako nemate temeljac, sasvim će dobro poslužiti i voda s limunovim sokom i dva lista lovora, 2-4 grančice svježeg timijana i 10 zrna papra.
Marinirajte je u salamuri
Budući da perad ima vrlo malo mišićne masnoće, salamura s 2 % koncentracije soli će pomoći u dodavanju vlažnosti. Mariniranje u salamuri je također savršena prilika za dodavanje aroma poput bilja i začina.
Mariniranje u salamuri odlično funkcionira za pileća prsa bez kostiju, a također može dati mesu bolju teksturu za pohanje, prženje, pečenje ili bilo koju drugu metodu kuhanja.
Dobro zagrijte tavu
Ključ za dobivanje piletine koja je mekana iznutra i hrskava izvana je prženje u vrućoj tavi. Što dulje kuhate piletinu, veća je vjerojatnost da će postati žilava. Dakle, pojačavanjem izvora topline možete osigurati lijepo zapečenu koricu bez potrebe da je ostavljate u tavi predugo.
Pustite da se koža osuši
Ako pripremate pileća prsa s kožom i želite da budu posebno hrskava, omiljeni trik je da osušite kožu sa svih strana papirnatim ručnikom i zatim ih ostavite u hladnjaku preko noći. Tako ćete ukloniti suvišnu vlagu iz kože.
Ako nemate vremena, čak će i hlađenje prsa nekoliko sati nakon što ih osušite tapkanjem biti od pomoći.
Pustite piletinu da odmori
Koliko god bili nestrpljivi kad završite s kuhanjem, prsa je prije rezanja ključno ostaviti da odmore 3 do 5 minuta. U ovom će vremenu sokovi cirkulirati unutar mesa i unutarnja temperatura će se ravnomjerno raspodijeliti po svim dijelovima mesa, što osigurava sigurniju konzumaciju.
Vezani sadržaj:
-
Koliko dugo piletina smije stajati u zamrzivaču? I kako znati kada više nije dobra za jelo?
-
Na što treba posebno paziti prilikom kupovine piletine? Pitali smo nutricionisticu
Najnovije
Najčitanije
-
Recept dana
Čokoladni kolač s datuljama i orasima
1 h12345 -
Recept tjedna
Juneći gulaš s krumpirom
1 h12345 -
Recept mjeseca
Tjestenina s brokulom
30 min12345