Medvjetka
Trajanje liječenja (terapije)
Medvjetka, za razliku od drenažnih biljaka koje potpomažu radu bubrega poput lista koprive, nije namijenjena uzimanju duljem od 7 do 14 dana (osim iznimno). Apsolutno izbjegavajte opasne savjete koji propisuju uzimanje medvjetke više od mjesec dana! Medvjetka ili djeluje u navedenom roku ili nema učinka.
Medvjetka ne djeluje jednako na sve uzročnike upale mjehura. To znači da će, primjerice, dobro djelovati kod infekcija s Eschericia coli ili Proteus vrstama, ali će je kod Enterococcus vrsta trebati dopuniti terapijom s infuzom lista breze, a kod streptokoknih i stafilokoknih infekcija radije ćemo prepisati dekokt korijena čička, a ne medvjetku.
Što se može uzimati uz medvjetku?
Vrlo korisno je uzimanje kvalitetnih preparata ehinaceje, i to isključivo onih iz korijena vrste Echinacea pallida i zelene vrste Echinacea purpurea. O odabiru kvalitetnih pripravaka Echinacea vrsta bit će riječi u nekom od idućih članaka, no treba zapamtiti da pripravci budu isključivo od navedenih vrsta (pazite da piše na kutiji proizvoda), te da bude striktno precizirano da su spravljeni od posve svježe, nesušene ehinaceje. Ako to nije precizirano, nemojte kupovati takve preparate jer nisu djelotvorni. Kvalitetni priravci su, primjerice proizvedeni tehnologijom SIPF (integralna suspenzija ljekovitog bilja).
Najnovije
Najčitanije
-
Recept dana
Salata od mahuna, rajčice i kozica
30 min12345 -
Recept tjedna
Juneći gulaš s krumpirom
1 h12345 -
Recept mjeseca
Salata od pečenog slanutka s feta sirom
30 min12345