Celulit

Celulit

Celulit
  • Objavljeno: Ponedjeljak, 01.06.2009.
  • Prosječno vrijeme čitanja:
  • Broj riječi:

Kategorija: Izgled i ljepota

Ljekovite kupke i masaža

U borbi protiv celulita voda ne pomaže samo iznutra nego i izvana. Iskoristite ovu činjenicu te redovito poboljšavajte proces uklanjanja "narančine kore" na ovaj izrazito ugodan način. U pravilu, bez obzira na vrstu proizvoda za uklanjanje celulita koji ste odabrali iz široke ponude u apotekama i drogerijama, u oplemenjenoj kupki nemojte ostajati dulje od 15 minuta, a temperatura vode neka bude između 34 i 38°C. Naime, pretopla voda širi vene i usporava cirkulaciju.

Osim specijalnih soli ili ulja, kupki možete dodati i morsku sol. Naime, oko pola kilograma prirodne, nerafinirane morske soli (najbolje one iz Mrtvog mora koja se može kupiti u apoteci) rastopljene u vodi čini čuda. Sol poboljšava tonus kože, posebno na ugroženim mjestima, i razgrađuje masno potkožno tkivo, čemu pridonosi velika koncentracija magnezija. Slične ćete rezultate postići i dodavanjem 2-3 jušne žlice "gorke" soli, koja se također može kupiti u apoteci, a sadrži magnezijev sulfat.

Ako nemate posebno suhu i osjetljivu kožu, vodi za kupanje dodajte 15 g đumbira u prahu, koji će ubrzati izmjenu tvari, posebno onih štetnih. Nakon ove kupke kožu obavezno nahranite hidratantnom kremom. Vrlo su učinkovite kupke kojima se dodaju ekstrakti algi, listova bršljana ili kestena te specijalna eterična ulja ružmarina, majčine dušice, limuna, cimeta, cvijeta naranči ili lavande, koja se mogu kupiti kao gotovi proizvodi u apotekama i drogerijama. Za jačanje vezivnoga tkiva idealno je izmjenično tuširanje hladnom i toplom vodom, pri čemu pripazite da tretman započnete i završite hladnim mlazom.

Iako je ciljana stručna masaža najučinkovitija, kod kuće i na tom području možete učiniti mnogo za uklanjanje, a potom i za preventivu celulita. Nježna, suha masaža rukavicom od prirodnog "sisala" potiče cirkulaciju krvi i uklanja mrtve stanice s površine. Isti se postupak preporučuje i u "mokroj" verziji prilikom jutarnjega tuširanja te tuširanja naizmjenično hladnom i vrućom toplom.

Uz spomenutu masažu, vrlo su učinkovite i masaže eteričnim uljima, koja imaju anticelulitno djelovanje, primjerice uljem limuna ili ružmarina, te oblozi, tj. "pakunzi", primjerice od morskih algi, koji se mogu kupiti kao gotovi proizvodi. No da bi masaža bila učinkovita, treba se pridržavati nekoliko osnovnih pravila. Kožu pripremite za masiranje kupkom ili tuširanjem da bi se otvorile pore, tek potom upotrijebite anticelulitno ulje za masažu, koje ste nanijeli i na ruke. Pojedini dio tijela zahvaćen celulitom masirajte, uvijek u smjeru prema srcu (da bi ste potaknuli povratnu cirkulaciju), najmanje deset minuta. Masaže specijalnim sredstvima za masiranje oboljelih područja daju rezultate tek ako se provode redovito i kontinuirano te u pravilu kožu masirajte prva dva mjeseca dva puta na dan, a potom jednom.

Vitashop

Najnovije

Najčitanije