Mitovi i istine o ljepoti
Hoće li mi nakon depilacije voskom dlačice na licu rasti tamnije?
NE. Srećom, to nije istina. Međutim, ako se nikada prije niste depilirali voskom, sunce vam može prirodno posvijetliti dlačice na licu. Nakon što ih odstranite voskom, možda primijetite da su malo tamnije samo zato što ste navikli na svjetliju nijansu.
Da li je maskara u boji prihvatljiva za ured?
DA. To je prihvatljivo, samo pazite da koristite vrlo tamnu boju kao što je tamnomodra ili patlidžan. Ostanite elegantni preskakanjem sjenila i eyelinera ako odaberete eksperimentiranje s maskarom u boji.
Hoće li moje trepavice ispasti ako ne skinem maskaru?
DA. Zastrašujuće, ali istinito. Maskare mogu začepiti folikule trepavica, što dovodi do lomljenja. Da biste brzo uklonili maskaru, vaticu natopite bezuljnim sredstvom za uklanjanje šminke i držite na trepavicama nekoliko sekundi prije nego lagano obrišete maskaru. Nikada nemojte trljati!
Hoće li pijenje više vode zaista počistiti pore?
NE. Iako će voda poboljšati hidrataciju kože, akne i pore uzrokuju genetski i okolišni čimbenici koji povećavaju masnoću kože.
Da li konzumacija puno šećera uzrokuje bore?
NE. Šećer ne uzrokuje izravno bore, ali loša prehrana i dijete mogu dovesti do preranog boranja zbog isparavanje masnih stanica kože lica koje vas mogu ostaviti s naborima na koži i tamnim krugovima oko očiju.
Trebam li umivati lice i ujutro i navečer?
DA. Vaša koža akumulira prljavštinu, zagađenost i masnoću koja se mora očisti dva puta dnevno, čak i ako ne nosite šminku. Jutarnje umivanje je korisnije za one koji imaju masnu kožu, koja proizvodi sebum preko noći, a vi da se budite sa sjajnim licem.
Da li je mineralni make up kao trljanje kamenja na lice?
NE. Mineralna šminka je fino mljeveni, blagi proizvod koji se nanosi na površinu kože za besprijekoran izgled.
Da li je unutarnji zglob najbolje mjesto za testiranje odgovarajuće nijanse proivoda?
NE. Vaš unutarnji zglob je najsvjetliji dio tijela i lako možete pogriješiti nijansu. Umjesto toga, testirajte šminku na liniji čeljusti i uzmite u obzir i boju prsa koja je također dobra za određivanje odgovarajuće nijanse.
Mogu li dobiti infekciju posuđivanjem šminke od prijateljica?
DA. Šminka je savršeno mjesto za rast bakterija, a čak možete dobiti infekciju od vlastitih proizvoda. Jedini sigurni proizvodi su zatvoreni i zaštićeni.
Ima li crveni ruž olova u sebi? Da li je to opasno?
DA i NE. Dok neki crveni ruževi za usne sadrže olovo, iznos je toliko mali da primate veću izloženost u svakodnevnom životu. Međutim, ukoliko imate malu djecu trebali bi držati ruževe za usne skrivene jer ako ga pojedu odjednom to bi mogao biti štetno.
Da li je make up uistinu "vodootporan?"
NE. To ovisi o definiciji "vodootpornosti." U svijetu ljepote, riječ "vodootporni" se odnosi na proizvod koji je otporan na trljanje i znojenje. Sva kozmetika može se isprati sapunom i vodom.
Trebam li prati kistove za šminkanje poslije svake upotrebe?
NE. Trebate ih prati blagim šamponom jednom tjedno kako bi ih održavali čistima. Ako želite upotrijebiti drugu boju i želite brzo osvježiti svoj kist, pokušajte pošpricati kist sa sprejem za čišćenje i samo ga lagano obrisati maramicom.
Moram li bacati šminku nakon određenog vremena?
NE. Koristite svoje iskustvo. Ako ne miriši dobro ili je došlo do promjene konzistencije ili boje, to je definitivno vrijeme za smeće.
Ako imam masnu kožu trebam li izbjegavati njegu bilo kojom vrstom ulja?
NE. Neka ulja zaista mogu imati koristi za ovaj tip kože. Prirodna eterična ulja, poput naranče i grejpa, pomažu ravnoteži sjajnog tena tako da koža ne proizvodi dodatni sebum.
Trebam li koristiti proizvode protiv starenja ako sam u 20-im ili ranim 30-im?
DA. Održavanje čvrstoće, čistoće i visoke razine kolagena u koži (3. ključna čimbenika mladenačke kože) je lakše nego pokušavati popraviti kasnija oštećenja. Najvažniji korak protiv starenja je svakodnevno korištenje SPF 15 ili većeg.
Jesu li organski proizvodi bolji za kožu?
Možda. Samo zato što je prirodno ne znači da je sigurno. Trenutno ne postoji vladin propis za organske proizvode za njegu kože i mnoge prirodne biljke mogu uzrokovati kožne reakcije i iritacije.
Da li krema za područje oko očiju sadrži drugačije sastojke od moje uobičajene hidratantne kreme?
DA. Današnje kreme za područje oko očiju ciljaju na određene probleme, uključujući podočnjake i podbulost sa sastojcima kao što su kofein i vitamin K, koji se obično neće naći u kremama za lice.
Mogu li tretmani lica pomladiti kožu?
DA. Tretmani lica mogu pružiti osvježeni izgled kože, ali obično je učinak privremen i nastaje masažom i stimulacijom protoka krvi. I samo pouzdanim i vještim kozmetičarima povjerite njegu svog lica jer loše obavljen posao može rasplamsati akne.
Može li podloga začepiti pore?
Možda. Koristite dodatan oprez pri odabiru podloge i pročitajte sastojke na naljepnici. Ako se držite bezuljnih formula ne trebate se brinuti.
Mogu li zaustaviti bore jednom kada se počnu formirati?
DA. Retinol je snažan borac protiv bora. Tretmani kod liječnika koji stvarno djeluju uključuju Botox (iako privremeno) i invazivni CO2 laser.
Hoće dovoljno sna izliječiti podočnjake i podbulost?
NE. Tamni krugovi i podbulost su češće rezultat puknutih kapilara, genetike, etničke pripadnosti ili zadržavanja soli, tako da nema količine sna koja će učiniti primjetnu razliku. Konzultirajte dermatologa ako vas to posebno smeta.
Najnovije
Najčitanije
-
Recept dana
Špageti s tunom i umakom od rajčice
30 min12345 -
Recept tjedna
Juneći gulaš s krumpirom
1 h12345 -
Recept mjeseca
Čokoladni kolač s datuljama i orasima
1 h12345