Epileptični napadi
Mioklonički napadi
Oni su vrlo kratki trzaji. Obično ne traju više od sekunde ili dvije. Može biti samo jedan, ali ponekad će više njih doći u vrlo kratko vrijeme.
Čak i osoba bez epilepsije može doživjeti mioklonus kod štucanja. Te stvari su normalne.
U epilepsije, mioklonički napadi obično uzrokuju abnormalne pokrete na obje strane tijela u isto vrijeme. Oni se pojavljuju kod različiti sindroma epilepsije koji imaju različite karakteristike:
Mladenački mioklonički napadi
Napadaji obično uključuju vrat, ramena i nadlaktice. U mnogih bolesnika napadaji se najčešće javljaju ubrzo nakon buđenja. Oni obično počinju oko puberteta ili ponekad u ranoj odrasloj dobi kod ljudi s normalnim rasponom inteligencije. U većini slučajeva ti napadaji se mogu dobro kontrolirati lijekovima, ali mora ih se uzimati cijeli život.
Lennox-Gastaut sindrom
Ovo je rijedak sindrom koji najčešće uključuje druge vrste napadaja. Počinje u ranom djetinjstvu. Napadaji obično uključuju vrat, ramena, nadlaktice, a često i lice. Oni mogu biti prilično jaki i teško ih je kontrolirati.
Progresivni mioklonički napadi
Rijetki sindromi u ovoj kategoriji su kombinacija miokloničkih napadaja i toničko kloničkih napadaja. Liječenje obično nije dugo uspješno, a stanje pacijenta se pogoršava tijekom vremena.
Epileptičkih sindromi koji najčešće uključuju miokloničke napadaje obično počinju u djetinjstvu, ali napadaji se mogu pojaviti u bilo kojoj dobi. Druge karakteristike ovise o specifičnim sindromima.
Napadaje je lako prepoznati. Najčešće se mogu dijagnosticirati na osnovu medicinske povijesti i često EEG-om.
Najnovije
Najčitanije
-
Recept dana
Špageti s tunom i umakom od rajčice
30 min12345 -
Recept tjedna
Juneći gulaš s krumpirom
1 h12345 -
Recept mjeseca
Čokoladni kolač s datuljama i orasima
1 h12345