Otkrivamo što trebate jesti nakon detoksikacije

Otkrivamo što trebate jesti nakon detoksikacije

Otkrivamo što trebate jesti nakon detoksikacije
  • Objavljeno: Utorak, 11.02.2020.
  • Prosječno vrijeme čitanja:
  • Broj riječi:
Izvor slike: 123RF

Ako ste uspješno odradili detoksikaciju prateći naše savjete, čestitamo! Došli ste korak bliže zdravijem životu. Ako još uvijek niste, onda proučite što smo vam sve pisali o detoksikaciji i bacite se na posao.

Više o detoksikaciji potražite na poveznici!

Nakon provedene detoksikacije svoj ste organizam vratili u ravnotežu, no to ne znači da se možete vratiti starim navikama. Stručnjaci detoksikaciju preporučuju provoditi 1 do 2 puta godišnje, ali tijekom cijele godine bi bilo dobro ustrajati u zdravim navikama koje će pomoći redovitom čišćenju organizma.

Ako vam se to čini pretjeranim, usporedite čišćenje organizma s čišćenjem doma. Generalno čišćenje doma ne radite svakodnevno, već po potrebi. Međutim, ako redovito vraćate stvari na svoje mjesto nakon što ih koristite, čistite prašinu i održavate dom urednim, onda kad na red dođe generalka vam je puno lakše. Ista stvar je s organizmom, svakodnevno provođenje zdravih navika vam u konačnici olakšava posao.

Kako biste svoj organizam održali u ravnoteži nakon napora uloženih u detoksikaciju, pridržavajte se ovih malih savjeta.

Voda s limunom

Započnite svako jutro čašom mlake vode s limunom. Ovu jednostavnu i učinkovitu zdravu naviku lako ćete uvrstiti u svoju svakodnevnu rutinu zbog čega je idealna nakon detoksikacije. Prije svega, vašem je organizmu potrebna voda, dok dodatak limuna pomaže stimulaciji prirodnih enzima jetre.

Probiotici i fermentirana hrana

Zdrava crijeva preduvjet su za zdrav organizam. S obzirom na to da se 70% imunološkog sustava nalazi u crijevima, loša prehrana će uzeti svoj danak. Ako ne očistite crijeva pravilno, vaše tijelo neće moći eliminirati toksine kojih se drugi sustavi pokušavaju riješiti. Uzimanjem probiotika i konzumacijom fermentirane hrane, povećavaju se dobre bakterije u crijevima. Probiotici također imaju povoljan utjecaj na jetru, stoga za maksimalan učinak konzumirajte više namirnica poput kefira i kiselog kupusa.

Zeleni smoothie

Kako biste nastavili s prirodnim postupkom detoksikacije i pritom unosili dovoljno vitamina, minerala, antioksidanata i fitonutrijenata, svakodnevno konzumirajte zeleni smoothie.

Ovih top 5 smoothieja za detoksikaciju morate isprobati

Pritom u smoothie stavljajte što više zelenog povrća, a manje voća jer je voće prepuno sirovog šećera. Odaberite sastojke poput špinata, kelja, raznog bilja, krastavaca, limuna i limete.

Kako se oduprijeti želji za slatkim?

Najlakši način da eliminirate potrebu za slatkom i nezdravom hranom nakon detoksikacije jest da tijekom dana imate dovoljan broj obroka i međuobroka. Glavni obroci bi se trebaju sastojati od proteina i zdravih masnoća, jer je to kombinacija koja će vas držati sitima dulje vremena.

Kako ne biste posegnuli za nečim nezdravim kada vas napadne osjećaj gladi ili osjetite neopisivu potrebu za slatkim, kod sebe uvijek imajte proteinske pločice. Vrlo jednostavno ih možete sami napraviti. Recept za proteinske pločice potražite ovdje.

Osim njih, protiv gladi će vam pomoći i zeleni smoothie uz dodatak chia sjemenki. Zeleni smoothie vašem će organizmu pružiti sve potrebne nutrijente, dok će chia sjemenke osigurati proteine, zdrave masnoće i vlakna.

Vezani sadržaj:

Preuzmite CentarZdravlja vodič

Vodič za detoksikaciju

Slanjem vodiča na odabranu e-mail adresu suglasni ste sa prijavom na CentarZdravlja newsletter.

Vitashop

Najnovije

Najčitanije