Dezintegrativni poremećaj u djetinjstvu
Što je dezintegrativni poremećaj u djetinjstvu?
Dezintegrativni poremećaj u djetinjstvu, također poznat kao Hellerov sindrom, je stanje u kojem se djeca razvijaju normalno do dobi od 2 do 4 godine, ali onda dolazi do teškog gubitka socijalnih, komunikacijskih i drugih vještina.
Dezintegrativni poremećaj u djetinjstvu je vrlo sličan autizmu. Oba spadaju u skupinu poremećaja poznatih kao pervazivni razvojni poremećaji i uključuju normalan rast i razvoj iza kojeg slijedi gubitak govora, društvenih vještina i motoričkih sposobnosti. Međutim, dezintegrativni poremećaj u djetinjstvu se obično javlja kasnije od autizma i uključuje više dramatičan gubitak znanja i vještina. Osim toga, daleko je manje čest nego autizam.
Liječenje dezintegrativnog poremećaja u djetinjstvu uključuje kombinaciju lijekova, bihevioralne terapije i drugih pristupa.
Sponzorski članci
Sumnjate li na pojedinu bolest i/ili stanje uvijek zatražite savjet liječnika ili ljekarnika. Nikad ne odgađajte posjet liječniku i ne zanemarujte savjet profesionalnog medicinskog osoblja zbog nečega što ste pročitali na portalu CentarZdravlja.
Sadržaj portala nije zamjena za profesionalni medicinski savjet, dijagnozu ili terapiju i nije prilagođen osobnim potrebama pojedinog korisnika.
Ako osjećate bol u prsima nazovite 194 odmah!-
Recept dana
Špageti s tunom i umakom od rajčice
30 min12345 -
Recept tjedna
Juneći gulaš s krumpirom
1 h12345 -
Recept mjeseca
Čokoladni kolač s datuljama i orasima
1 h12345